Świat

Krym. Płonie skład ropy w Sewastopolu. Gubernator: Pożar wywołał atak drona

[ad_1]

Płonie skład ropy w Sewastopolu, leżącym na okupowanym przez Rosję Krymie. W mediach społecznościowych pojawiają się kolejne nagrania ukazujące wysokie płomienie i unoszące się nad miastem kłęby dymu. Według danych przekazywanych przez stronę rosyjską pożar wywołał atak drona.

Gubernator Sewastopola Michaił Razwożajew poinformował na Telegramie, że płoną zbiorniki z ropą naftową. Skład ropy zlokalizowany jest przy ulicy Braci Manganari w zatoce Kozackiej.

 

„Według wstępnych informacji, pożar został spowodowany uderzeniem przez UAV (bezzałogowy statek powietrzny, dron – red.). Powierzchnia pożaru wynosi około 1000 metrów kwadratowych” – przekazał we wpisie cytowanym przez Ria Novosti. Gubernator zaapelował o zachowanie spokoju.

Pożar na Krymie. Rosjanie wyślą pociąg gaśniczy

Pożarowi nadano czwartą skalę trudności. Według wstępnych ustaleń nikt nie ucierpiał. Zdaniem gubernatora obiekty cywilne nie są zagrożone, ponieważ skład ropy jest oddalony od zabudowań. 

 

 

W mediach społecznościowych pojawiają się nagrania na których widać kłęby dymu unoszące się nad miastem oraz wysokie płomienie trawiące infrastrukturę. 

 

Portal Ukraińska Prawda informuje, że na miejscu pracuje 18 zastępów straży pożarnej i 60 ratowników. Na miejsce ma przyjechać pociąg gaśniczy. 

dsk/wka/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

[ad_2]

2 komentarze do “Krym. Płonie skład ropy w Sewastopolu. Gubernator: Pożar wywołał atak drona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA