Różny

Wynajem długoterminowy czy leasing – co wybrać?

Wynajem długoterminowy i leasing to dwie formy finansowania, pozwalające korzystać z samochodu przez określoną ilość czasu, bez konieczności kupowania samochodu na własność. I choć jedna i druga opcja cieszy się dużą popularnością, w ostatnim czasie to wynajem długoterminowy zbiera coraz więcej zwolenników. Dlaczego? Czym różni się wynajem długoterminowy od leasingu?

Wynajem długoterminowy a leasing – definicje

Leasing jest popularną formą użytkowania nowego lub używanego samochodu na podstawie umowy zawartej z leasingodawcą. Na podstawie tej umowy leasingobiorca zobowiązuje się do uiszczania comiesięcznej raty leasingowej w określonej w umowie kwocie. Po zakończeniu umowy leasingowej leasingobiorca może wykupić samochód za ustalony wcześniej procent własności.

Wynajem długoterminowy również pozwala użytkować samochód bez konieczności wykupienia go na własność przy płaceniu miesięcznych rat. W tym przypadku rata zazwyczaj jest niższa, jednak po zakończeniu umowy najmu, samochód najczęściej zwraca się podmiotowi finansującemu.

Dla kogo leasing a dla kogo wynajem długoterminowy?

Zarówno leasing, jak i wynajem długoterminowy dla firm niosą spore korzyści finansowe. Leasing stanowi jednak lepszą opcję dla osób, które po zakończeniu umowy chcą wykupić samochód na własność. Jeżeli nie przywiązujesz się do samochodu i lubisz często zmieniać swoje cztery kółka, wynajem to korzystniejsze rozwiązanie dla Ciebie. W tym przypadku kwota wykupu jest wysoka, jednak oferta dedykowana jest przede wszystkim osobom, które po zakończeniu umowy najmu jednego samochodu, chcą skorzystać z kolejnego najmu na inny, często nowszy pojazd.

Wynajem długoterminowy czy leasing?

To od Ciebie zależy, którą opcję wybierzesz. Wynajem długoterminowy cieszy się większym powodzeniem, ze względu na niższą ratę i możliwość wymiany samochodu na nowy także w trakcie trwania umowy. Taką opcję przynajmniej zapewnia firma Panek, która oferuje swoim klientom szeroką flotę nowoczesnych pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA