Polska

Zwycięstwa zwierząt w 2023 r. i nasze nadzieje na 2024 r

Kiedy zastanawiamy się nad minionym rokiem kalendarzowym w stale zmieniającym się krajobrazie działań na rzecz zwierząt, z przyjemnością dzielimy się niektórymi osobistymi refleksjami członków naszego zespołu na temat niezwykłych zwycięstw odniesionych przez ruch w 2023 r. Co więcej, gdy stoimy u progu z okazji nowego roku nasz zespół podzielił się także swoimi nadziejami i aspiracjami związanymi z ruchem na rzecz zwierząt w 2024 r. Dołącz do nas w tej inspirującej podróży, świętując zwycięstwa, wyrażając wdzięczność i skupiając się na przyszłości pełnej jeszcze większych osiągnięć dla zwierząt.

Obraz dwóch kogutów

Najlepsze działania na rzecz zwierząt w 2023 r. zwycięskie

Propozycja Kalifornii podtrzymana

W 2023 r. byłem podekscytowany i odczułem ulgę, gdy Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zdecydował się utrzymać w mocy kalifornijską Prop 12 – uważaną za jedno z najważniejszych przepisów dotyczących ochrony zwierząt hodowlanych na świecie. To ustawodawstwo zabrania intensywnego trzymania w klatkach na terenie Kalifornii, a także zakazuje sprzedaży mięsa i jaj spoza stanu pochodzących od świń i kurczaków, które spędzają krótkie życie w klatkach tak małych, że nie mogą się nawet obrócić.< /i>

— Heather Herrell, dyrektor ds. rozwoju

Byłem podekscytowany, widząc orzeczenie Sądu Najwyższego Kalifornii w sprawie Prop 12 jako wielkie zwycięstwo przeciwko hodowli przemysłowej.

–Mo Esan, członek zarządu

< i>Sąd Najwyższy [podtrzymał] kalifornijską propozycję Prop 12, jedno z najsurowszych przepisów dotyczących dobrostanu zwierząt na świecie.

— Eleanor McAree, menedżerka ds. dotacji dla ruchu

Jeśli chodzi o ruch: moim ulubionym osiągnięciem było przestrzeganie kalifornijskiej propozycji 12 — najsurowszego prawa dotyczącego dobrostanu zwierząt hodowlanych w USA — które stanowi jasny sygnał, że zapobieganie okrucieństwu wobec zwierząt jest kluczowym celem i ważniejszym niż zysk firmy.< /i>

— Holly Baines, menedżer ds. komunikacji

Postępy w dziedzinie mięsa hodowlanego i roślinnego

Byłem bardzo podekscytowany, gdy USDA zatwierdziła sprzedaż mięsa hodowlanego, dzięki czemu Stany Zjednoczone stały się drugim krajem na świecie, który zaczął je sprzedawać (po Singapurze). Bardzo obiecująca była także lektura raportów o ciągłym spadku spożycia i produkcji produktów zwierzęcych w Niemczech – miejmy nadzieję, że ta tendencja się utrzyma i że inne duże kraje pójdą ich śladem. Tymczasem w Wielkiej Brytanii, gdzie mieszkam, wspaniale było zobaczyć publiczne wezwanie naukowców, aby uniwersytety przestawiły się na produkty roślinne, a wiele uniwersytetów już głosowało za tym.

– Max Taylor, Badacz

[byłem zachwycony, widząc] mięso hodowlane trafiło do sprzedaży w USA

— Eleanor McAree, menedżer ds. grantów Movement

Wystawa poświęcona prawom zwierząt w Bibliotece Brytyjskiej

Choć wydawało się to niewielkim wydarzeniem, które nie zmniejszyło bezpośrednio cierpienia zwierząt, bardzo ucieszyła mnie wiadomość o wystawie Prawa zwierząt: od marginesu do głównego nurtu w Galerii Skarbów Biblioteki Brytyjskiej. Instytucja krajowa, która utworzyła archiwum literatury na temat przyszłości wyzwolenia zwierząt i poświęciła wystawę, choćby tymczasowo, walce o prawa zwierząt, wskazuje na to, że nauka na rzecz zwierząt staje się coraz bardziej normalna. Wygląda na to, że ogół społeczeństwa zaczyna uznawać prawa zwierząt za kwestię uzasadnioną.

—Stien van der Ploeg, dyrektor wykonawczy

Szwajcarska ankieta na temat hodowli przemysłowej

[Byłem podekscytowany, widząc] szwajcarską ogólnokrajową ankietę na temat hodowli przemysłowej. Chociaż nie przeszło, 37% głosowało za zniesieniem hodowli przemysłowej. Ankieta zapoczątkowała w Szwajcarii debatę na temat dobrostanu zwierząt.

— Eleanor McAree, menedżerka ds. grantów dla ruchu

Inne zwycięstwa w ACE

< ja>To był także mój pierwszy pełny rok pracy w ACE i poczułem się niesamowicie szczęśliwy, mogąc pomóc w wydawaniu grantów Ruchu na fantastyczne projekty na całym świecie, oceniać i polecać kilka niezwykle ekscytujących organizacji charytatywnych oraz być częścią tak oddanej, skromnej i wspierającej organizacji zespół.

— Max Taylor, badacz

Byłem bardzo podekscytowany, widząc, jak niektórzy z naszych byłych stypendystów Ruchu, tacy jak New Roots Institute i Shrimp Welfare Initiative, są teraz polecanymi organizacjami charytatywnymi! Jako członek zespołu oceniającego mogłem zapoznać się z ich osiągnięciami w zeszłym roku i na własne oczy zobaczyć imponującą pracę wykonaną przez ich pracowników i wolontariuszy. Myślę, że to jedna z moich ulubionych części mojej pracy – możliwość patrzenia na rozwój młodych organizacji dzięki naszemu wsparciu.

–Alina Salmen, badaczka

W kontekście ACE: jestem dumna z naszej nowej marki, która lepiej odzwierciedla to, kim jesteśmy dzisiaj i nasze cele na przyszłość.

–Holly Baines, menedżer ds. komunikacji< /p>

Obraz żółtego świerszcza

Nadzieje związane z wspieraniem zwierząt w 2024 r.

Skoncentruj się na zaniedbanych zwierzętach

Mam nadzieję, że w 2024 r. więcej uwagi i wsparcia poświęcimy zaniedbanym gatunkom, takim jak ryby, skorupiaki i bezkręgowce. Może to wyglądać jak podstawowe badania mające na celu identyfikację i pomiar wskaźników bólu u powszechnie hodowanych owadów (np. świerszczy) oraz działania mające na celu zwiększenie otwartości na wspieranie zwierząt innych niż ludzie, z którymi większość ludzi nie potrafi się wczuć (np. krewetek).

— Holly Baines, menedżer ds. komunikacji

Naprawdę mam nadzieję, że zobaczę więcej kampanii i relacji w mediach głównego nurtu skupionych na ogromnych problemach związanych z intensywną hodowlą ryb. Tutaj, w Wielkiej Brytanii, istnieją oznaki, że ludzie zaczynają dostrzegać czystą fasadę szkockiego przemysłu łososiowego, w dużej mierze dzięki bezkompromisowym tajnym dochodzeniom prowadzonym przez organizacje broniące praw zwierząt. Mam również nadzieję na dalsze postępy we wprowadzaniu na rynek roślinnych i hodowlanych alternatyw dla ryb.

–Max Taylor, badacz

Badania dotyczące wspierania zwierząt

Przyszedłem do ACE jako były pracownik naukowy i pasjonuję się wykorzystaniem badań naukowych, aby dowiedzieć się, jak osiągnąć jak najwięcej dobra. Moją wielką (i ambitną) nadzieją dla ruchu byłby wspólny program badawczy ruchu oparty na potrzebach zwolenników oraz platforma wspólnych wysiłków organizacji badawczych w celu pracy nad najpilniejszymi kwestiami.

—Alina Salmen, badaczka

Mam nadzieję, że w ramach tego ruchu zaczniemy zajmować się wieloma konsekwencjami postępu sztucznej inteligencji dla praw i dobrostanu zwierząt oraz wykorzystywać narzędzia sztucznej inteligencji w odpowiedzialny, przemyślany sposób sposób, abyśmy mogli pomóc jeszcze większej liczbie zwierząt.

— Max Taylor, badacz

Przepisy dotyczące zwierząt hodowlanych

Mam nadzieję, że w 2024 r. więcej stanów USA pójdzie za przykładem Kalifornii w poprawie nieludzkich warunków życia zwierząt hodowanych w okrutnych więzieniach, maltretowanych i zabijanych w celu spożycia. Mam nadzieję, że obrońcy zwierząt na całym świecie zainspirują się do walki o podobne zmiany w swoich krajach. Ostatecznie mam nadzieję na przyszłość wolną od ogromnych cierpień powodowanych przez hodowlę przemysłową.

–Heather Herrell, dyrektor ds. rozwoju

Mam nadzieję, że wzmocnimy egzekwowanie prawa istniejącego prawodawstwa, które zapobiega okrucieństwu i zapewnia ochronę zwierząt.

— Mo Esan, członek zarządu

Dwa kraje zatwierdzą mięso hodowlane

< ja>[W 2024 r.] w Szwajcarii i Wielkiej Brytanii zostaną zatwierdzone pierwsze w Europie wnioski dotyczące mięsa hodowlanego

— Eleanor McAree, menedżerka ds. dotacji dla ruchu

Więcej środków dla zwierząt

Pula środków dostępnych na całym świecie na położenie kresu hodowli zwierząt jest wciąż koszmarnie mała – w porównaniu z ilością środków przeznaczonych na inne obszary, ale w szczególności w porównaniu z zakresem wyzwania. Dlatego pierwszą rzeczą, jaką chciałbym zobaczyć, jest wzrost darowizn, aby położyć kres niepotrzebnym okropnościom, z którymi nadal borykają się miliardy osób. W ACE dołożymy wszelkich starań, aby wykorzystać nasz spryt i serce, aby pogłębić tę pulę pieniędzy.

– Stien van der Ploeg, dyrektor wykonawczy

Pomagaj zwierzętom przez cały rok

Tegoroczne zwycięstwa zwierząt nie byłyby możliwe bez wsparcia empatycznych darczyńców. Stając się comiesięcznym darczyńcą Rekomendowanego Funduszu Charytatywnego, Dotacji Ruchowych lub ACE, pomagasz zapewnić, że pełni pasji zwolennicy będą mogli kontynuować swoją niezbędną pracę na rzecz stworzenia lepszego świata dla zwierząt – odnosząc jedno zwycięstwo na raz.

Pomóż zwierzęta dzisiaj

Udostępnij ten post