Polska

Zoo w Cincinnati i akwarium w Newport przeprowadzają operację żądła

Zoo w Cincinnati i akwarium w Newport przeprowadzają operację

Opublikowano 26 marca 2024 r. przez Angela Hatke

CINCINNATI, Ohio (26 marca 2024 r.) — Zoo w Cincinnati & Ogród Botaniczny i Newport Aquarium połączyły siły w zeszłym tygodniu, aby przeprowadzić rutynowe kompleksowe badania stanu zdrowia 14 samic płaszczek pospolitych żyjących w akwarium. Ocena każdej promienii wymaga wielu etapów, a współpraca personelu weterynaryjnego z obu organizacji zmaksymalizowała efektywność operacji i zminimalizowała czas przebywania zwierząt na mniejszej przestrzeni.

Zdjęcia

„Byliśmy w stanie pomóc zespołowi ds. zdrowia zwierząt w akwarium w zakresie obsługi, prowadzenia dokumentacji, skanowania mikrochipów, pobierania krwi i badań ultrasonograficznych” – powiedział dyrektor ds. zdrowia zwierząt w zoo w Cincinnati, dr Mike Wenninger.

< p>„W Stingray Hideaway założyliśmy stacje, dla każdego z nich wyznaczono docelowe cele” – powiedział lekarz weterynarii z Newport Aquarium, dr Hali Jungers. „Na pierwszym stanowisku wywołaliśmy znieczulenie, zrobiliśmy pomiary ciała i potwierdziliśmy numer/identyfikator chipa. Na następnej stacji zrobili USG i pobrano krew, a na stacji trzeciej zmierzyliśmy ich wagę. Personel ogrodu zoologicznego świetnie sobie poradził z pobraniem krwi i wykonaniem rozmazów krwi, które następnie wysłano do laboratorium w celu oceny!”

Dr. Wenninger współpracował z dr Jungersem już wcześniej, gdy obaj pracowali w ośrodkach w Kalifornii. Dzięki temu kontaktowi z łatwością mogła poprosić o profesjonalną przysługę.

„Kiedy Hali zapytał, czy nasz zespół jest zainteresowany pomocą przy promieniach, wszyscy byli podekscytowani. To ciekawe, jak ścieżki krzyżują się w trakcie kariery. Nasza poprzednia wspólna praca nad rekinami i płaszczkami sprawiła, że ​​ta współpraca przebiegała bezproblemowo.”

Wysiłki te nie tylko podkreślają zaangażowanie obu ośrodków w zdrowie i dobrostan zwierząt znajdujących się pod ich opieką, ale także podkreślają siłę współpracy i zasobów udostępnianie.

„To wydarzenie (które dr Mike i ja nazywamy „łapanią promieni”) jest naprawdę doskonałym przykładem medycyny zapobiegawczej i rodzajów działań związanych z badaniami przesiewowymi naszych zwierząt pod kątem wczesnego wykrywania wszelkich problemów zdrowotnych i proaktywną opieką nad nimi ”- powiedział dr Jungers. „To dla nas wiele znaczyło, że zespół z Zoo pomógł nam w tym wysiłku, i bardzo nam się podobało zapewnienie im możliwości radzenia sobie z gatunkiem innym niż te, z którymi pracują na co dzień, oraz pracy z nimi.”

Zoo w Cincinnati & Ogród Botaniczny i Newport Aquarium zobowiązały się dawać przykład w dziedzinie ochrony przyrody, stale poszukując innowacyjnych sposobów ochrony i zachowania świata przyrody. Taka współpraca jest niezbędna dla poprawy opieki zdrowotnej nad zwierzętami i wnosi znaczący wkład w szerszą dziedzinę medycyny zoologicznej.

Więcej informacji można znaleźć w zoo w Cincinnati i akwarium w Newport.

Zwierzęta, Opieka weterynaryjna,