Polska

Zmiana rzemiosła: Kenijskie kobiety frezują na rzecz współistnienia dzikiej przyrody

Zmiana w rzemiośle: Kenijskie kobiety frezują na rzecz współistnienia dzikiej przyrody

Opublikowano 8 marca 2024 r. przez Bailey Cadena

Zoo w Cincinnati nauczyło się działać na rzecz ochrony przyrody, podążając za wskazówkami ekspertów współistniejących z dziką przyrodą, Stowarzyszenie Właścicieli Ziemi South Rift (SORALO).  

SORALO znajduje się w regionie South Rift w Kenii. Na tym obszarze Kenii dzikie zwierzęta (takie jak słonie i lwy) i ludzie współistnieją, dzieląc te same przestrzenie i zasoby. Dzikie zwierzęta nadal mogą swobodnie przemieszczać się po krajobrazie, poprawiając w ten sposób łączność między ekosystemami Mara-Serengeti i Amboseli-Tsavo. SORALO pracuje nad tym, aby tak pozostało.  

Kobiety w tym krajobrazie są niezbędne do utrzymania kultury Masajów. Wspierając tradycyjny styl życia Masajów, wspierasz ochronę dzikiej przyrody.„Grupa kobiet Olkiramatian Reto Women składa się z 210 kobiet, które zajmują się głównie produkcją ozdób z koralików, ponieważ taka jest nasza tradycja jako Masajów. Wykonujemy ozdoby z koralików na własny użytek, a także na sprzedaż” – mówi liderka tej grupy, przewodnicząca Sirote ene Tipatet.

Przewodnicząca TipatetPrzewodnicząca Tipatet

Grupa kobiet nawiązała współpracę z zoo w Cincinnati & Grupę SSA, aby rozszerzyła swój rynek sprzedaży koralików.Ich celem jest pozyskanie większej liczby strumieni dochodów w celu wsparcia wysiłków na rzecz ochrony środowiska w ich społeczności w kierunku zrównoważonych źródeł utrzymania.

Przewodnicząca podzieliła się informacją: „jeśli uda nam się zwiększyć sprzedaż koralików, pomoże nam to nie tylko wspierać nasze rodziny, ale także zachować naszą kulturę w przyszłych pokoleniach.” 

obraz skierowany w lewo

obraz skierowany w lewo

Kupując koraliki tutaj lub przychodząc do zoo w Cincinnati & Ogród Botaniczny i odwiedzając nasz sklep z pamiątkami, wspierasz te kobiety, ich rodziny i dziką przyrodę, obok której żyją na co dzień.  

Wszystkie wygenerowane fundusze zostaną zwrócone kobietom z Olkiramatian Reto Women’s Group, które zadecydują, w jaki sposób wykorzystać fundusze, aby wesprzeć swoją społeczność. W ciągu ostatnich 10 lat opłacili czesne 100 dzieciom. Fundusze te pomagają również wspierać ich przedsiębiorczość i inne potrzeby rodzinne w tym wiejskim krajobrazie, aby umożliwić zrównoważony rozwój ich kultury i współistnienie z dziką przyrodą.  

Kup zestaw 3 bransoletek z koralikówKup zestaw 5 bransoletek z koralików Afryka, Ochrona przyrody,