Polska

Wybuch ptasiej grypy i masowe zabijanie kurczaków powodują ogólnokrajową kampanię wegańską ze strony PETA

Opublikowano 8 kwietnia 2024 r. przez . 3 min czytania

Po wiadomościach o kolejnej ptasiej grypie epidemia ogarnia cały naród i że w 2024 r. prawie 2 miliony kurczaków zostało zabitych przez firmę Cal-Maine Foods Inc., sprzedawcę jaj z siedzibą w Teksasie, PETA dociera do miast w całym kraju z wielostronną kampanią, ostrzegając przed niebezpieczeństwami wynikającymi z dalszego spożywania mięsa, jaj i nabiału pochodzącego od zwierząt trzymanych w brudnych, bardzo zatłoczonych oborach lub karmnikach oraz zachęcając ludzi do podjęcia prostego i oczywistego kroku przejścia na weganizm.

Rozmawiamy z firmami reklamowymi o umieszczeniu surowego, wyniosłego ostrzeżenia w pobliżu siedziby Cal-Maine w Teksasie i w głównych miastach w całym kraju, przypominającego wszystkim, że farmy, fermy pasz i rzeźnie są wylęgarnią wielu śmiercionośnych patogenów, które może łatwo mutować i rozprzestrzeniać się na ludzi.

Reklama PETA ostrzega, że ​​jedzenie zwierząt może prowadzić do epidemii ptasiej grypy

4 kwietnia zwolennicy PETA podjęli akcję w stanie Lone Star, gromadząc się w Klyde Warren Park w Dallas, gdzie rozdawali dziesiątki pysznych wegańskich jajek WunderEgg na twardo i rozdawali bezpłatne wegańskie zestawy startowe zawierające wskazówki i przepisy na wegańskie jedzenie.< /p>  Zwolennicy PETA przebrani za kurczaki rozdają próbki wegańskich jaj” /> </p>
<p>„Hell on Wheels” – naturalnej wielkości, hiperrealistyczna ciężarówka PETA do transportu kurczaków, pokryta wizerunkami prawdziwych kurczaków stłoczonych w klatkach w drodze na rzeź – jest w trakcie wycieczki terenowej i obecnie znajduje się w Mississippi, niedaleko Cal – Siedziba główna Maine, bombardowanie gości rzeczywiście nagranymi dźwiękami płaczu umierających ptaków wraz z podprogowym komunikatem co 10 sekund sugerującym, że ludzie przechodzą na weganizm.</p>
<p> <img src=

Tylko w 2023 r. co najmniej 58 milionów ptaków trzymanych w gospodarstwach było systematycznie zabijanych, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się ptasiej grypy, często przy użyciu przerażających metod, w tym następujących:

  • Wyłączenie wentylacji (VSD): długotrwały i przerażający proces, podczas którego pracownicy odcinają cały dopływ powietrza do obór, w których trzymane są zwierzęta, powoli je dusząc.
  • VSD Plus, które polega na dodaniu ciepła lub gazu do powietrza, pozbawieniu zwierząt tlenu i podniesieniu temperatury nawet do 120 stopni, w zasadzie spalając je żywcem
  • Powolne duszenie substancją podobną do gaszenia pożaru pianka

Większość poważnych ognisk chorób w ostatnich latach, w tym COVID-19, AIDS, ptasiej grypy, świńskiej grypy, SARS, MERS, Eboli i Zika. Szczepy ptasiej grypy już się rozprzestrzeniły, dziesiątkując populacje dzikich ptaków na całym świecie.

Jedzenie mięsa, jaj i nabiału pochodzącego z godnych ubolewania operacji, w których brały udział tysiące, a nawet miliony zwierząt są zamykane wśród własnych śmieci, jest nie tylko obrzydliwe i okrutne, ale także niewątpliwie doprowadzi do większej liczby epidemii. PETA namawia wszystkich, aby teraz przeszli na weganizm, zanim będzie za późno.

Dla tych chcąc uchronić swój talerz przed patogenami lub po prostu uniknąć płacenia gwałtownie rosnących cen jaj, oferujemy zestawienie pysznych, przyjaznych zwierzętom i bezpiecznych opcji na jajka wegańskie, a także przewodnik po wegańskich zamiennikach jaj dla domowych kucharzy.

Zamów bezpłatny Wegański zestaw startowy