Polska

Warszawa. Uszkodził figurkę Matki Boskiej. Usłyszał zarzut znieważenia przedmiotu czci religijnej

[ad_1]

38-letni obywatel Tadżykistanu uszkodził zabytkową figurkę Matki Boskiej za kościołem przy ul. Czerniakowskiej w Warszawie. Mężczyzna usłyszał zarzut znieważenia przedmiotu czci religijnej, obrażenia uczuć religijnych oraz uszkodzenia mienia. Grozi mu do lat pięciu.

Kapliczka z figurką Matki Boskiej od lat była miejscem spotkań mieszkańców dzielnicy Mokotów, którzy gromadzili się przy niej w trakcie nabożeństw. W połowie kwietnia doszło do jej zniszczenia.

 

– Wyrwanie figurki z cokołu oraz oderwanie głowy od całości to elementy, które wskazywały na celowe działanie sprawcy. Wartość poniesionych strat została oszacowana na kwotę 2000 złotych – powiedziała asp. Iwona Kijowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II.

 

Figurka Matki Boskiej straciła głowęKRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Figurka Matki Boskiej straciła głowę

 

„Twierdził, że po prostu uderzył figurkę”. Mężczyźnie grozi do pięciu lat

– Funkcjonariusze pionu prewencyjnego oraz kryminalnego pracowali nad ustaleniem osoby odpowiedzialnej za ten czyn – przekazała asp. Kijowska. – Skutecznie prowadzone działania policjantów oraz obserwacje doprowadziły funkcjonariuszy do podejrzanego, którym okazał się 38-letni obywatel Tadżykistanu – dodała.

 

Zebrany przez mokotowskich funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zarzutu znieważenia przedmiotu czci religijnej w postaci figurki Matki Boskiej oraz jej uszkodzenia.

 

ZOBACZ: Ciechanów: Kierowca audi trąbił na policjantów. Stanie przed sądem

 

– W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do uszkodzenia – przekazała policjantka. – Twierdził, że po prostu uderzył figurkę, nie przewidując, że się rozbije – dodała.

 

Figurka Matki Boskiej straciła głowęKRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Figurka Matki Boskiej straciła głowę

 

Mokotowska prokuratura zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. 38-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

 

mbl/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

[ad_2]

3 komentarze do “Warszawa. Uszkodził figurkę Matki Boskiej. Usłyszał zarzut znieważenia przedmiotu czci religijnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA