Polska

Uwaga, Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych: Zaprzestańcie przeprowadzania okrutnych testów dekompresyjnych na zwierzętach

Opublikowano 9 kwietnia 2024 r. przez . Ostatnia aktualizacja: 10 kwietnia 2024 r. 3 min read

Czy znasz niepokojącą historię finansowanych przez Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych, śmiertelnych testów dekompresyjnych na zwierzętach? PETA otrzymała nową, potępiającą dokumentację dotyczącą cierpienia zwierząt, które miało miejsce podczas tych okropnych eksperymentów finansowanych przez oddział wojskowy. W listach wysłanych 9 kwietnia PETA i ponad 100 weteranów marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych nawoływali Sekretarza Obrony Lloyda J. Austina III i Sekretarza Marynarki Wojennej Carlosa Del Toro do zakończyć okrutne i nieistotne eksperymenty Marynarki Wojennej dotyczące choroby dekompresyjnej i toksyczności tlenowej na świniach i innych gatunkach.

To skazane na zagładę zwierzę w komorze hiperbarycznej jest jednym z niezliczonych szczurów wykorzystywanych przez eksperymentatora z Uniwersytetu Południowej Florydy, Jaya Deana, do rzekomego badania toksyczności tlenu u ludzi, mimo że powszechnie dostępne są metody istotne dla człowieka i niezawierające zwierząt.

Dlaczego finansowane przez marynarkę wojenną testy dekompresyjne są zabójcze

Dokumenty uzyskane przez PETA ujawniają, że wśród niezliczonych okrucieństw, do jakich doszło w Dowództwie Badań Medycznych Marynarki Wojennej, eksperymentatorzy rozcinali młode świnki, wszczepiali im urządzenia i zamykali je w komorach wysokociśnieniowych na okres do ośmiu dni, a następnie zabili.

„W tych fałszywych testach finansowanych przez Marynarkę Wojenną zwierzęta cierpią i umierają, a weterani żądają, aby najwyższa władza Pentagonu lepiej dbała o żołnierzy. PETA wzywa sekretarzy Austina i Del Toro do wysłuchania weteranów, którzy chcą, aby te archaiczne eksperymenty na zwierzętach zastąpiono lepszymi badaniami istotnymi dla ludzi”.

—Wiceprezydent PETA Shalin Gala

zbliżenie szczura przedstawiające zwierzęta wykorzystywane w testach dekompresyjnych finansowanych przez Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych, a także w innych okrutnych eksperymentach

Wśród innych śmiertelnych okrucieństw eksperymentatorzy podali świni lek, wywołując poważny wzrost temperatury ciała i skurcze mięśni przed zabiciem zwierzęcia. Potencjalnie wadliwe środki uspokajające mogły przedłużyć cierpienie ofiary. Inna świnia rzucała się i cierpiała aż do czterech godzin, najwyraźniej z powodu negatywnej reakcji na lek, aż w końcu została zabita.

Ponadto szczur udusił się na skutek awarii sprzętu, a eksperymentatorowi nie udało się zgłosić zdarzenie w ciągu 23 dni.

Inne dane uzyskane przez PETA pokazują, że na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego finansowani przez Marynarkę Wojenną eksperymentatorzy zamykali szczury w komorach ciśnieniowych, zmuszali je do wdychania radioaktywnego gazu i poddawali je elektrowstrząsom, jeśli nie biegały na bieżni. W zestawie zapisów uzyskanych z Uniwersytetu Południowej Florydy główny eksperymentator wydaje się błędnie twierdzić, że nie odmówił uśmierzania bólu co najmniej 70 myszom i 153 szczurom wykorzystanym w swoich eksperymentach z toksycznością tlenu, pomimo przeprowadzonej przez siebie dokumentacji „ Eksperymenty kategorii E”, w których zwierzętom odmawiano środków przeciwbólowych.

Od 2020 roku Marynarka Wojenna zmarnowała ponad 4,9 miliona dolarów z funduszy podatników na finansowanie testów na chorobę dekompresyjną i toksyczność tlenu na zwierzętach na czterech głównych uniwersytetach.

Zakończenie tych testów jest priorytetem . Marynarka wojenna wycofała się już z finansowania testów dekompresyjnych przeprowadzanych na owcach na Uniwersytecie Wisconsin–Madison w następstwie apelu złożonego przez PETA do Del Toro, podpisanego przez emerytowaną kontradmirał dr Marion Balsam.

eksperyment granatowej owcy

Podejmij działanie: pomóż zatopić to okrucieństwo

Ludzie nigdy nie powinni eksperymentować na innych zwierzętach i Marynarka Wojenna musi to usłyszeć od Ty. Proszę skontaktować się z Sekretarzem Marynarki Wojennej i powiedzieć mu, aby zakazał wszelkich testów dekompresyjnych na zwierzętach:

Nalegaj, aby Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych zakazała testów dekompresyjnych na zwierzętach