Polska

The Wyld Jungle: nielegalne przydrożne zoo, w którym zwierzęta są nękane ze względu na treści wirusowe

Opublikowano 29 marca 2024 r. przez . Ostatnia aktualizacja: 2 kwietnia 2024 r. 3 min odczytu

Prowadzony przez wpływowego człowieka mediów społecznościowych znanego jako „The Real Tarzann”, The Wyld Jungle—nielicencjonowane przydrożne zoo w Temecula w Kalifornii — wydaje się być niczym więcej niż nikczemnym, opartym na wpływach planem mającym na celu nękanie zwierząt w celu uzyskania treści wirusowych.

człowiek umieszczający jaszczurkę na czubku głowy W wielu na filmach widać, jak Holston wielokrotnie prowokuje zwierzęta takie jak jaszczurka pokazana powyżej.

W tej obskurnej operacji obecnie prezentowane są zwierzęta – w tym zebry, wielbłądy, strusie, bawoły wodne, byki brahmana, nandu gruboziarniste, emu i inne – i oferują niebezpieczne bezpośrednie spotkania z dziką przyrodą bez federalnej licencji wystawcy.

< p>Według Holstona co najmniej czterech pracowników zostało rannych przez strusie w The Wyld Jungle, w tym ochroniarz obiektu, który został osaczony w wybiegu i prawie trafił do szpitala po tym, jak struś kopnął go i przeciął mu spodnie. Według doniesień kilku pracowników miało siniaki po ukąszeniu przez alpakę. Jeśli władze federalne nie podejmą natychmiast działań, to tylko kwestia czasu, zanim mieszkańcy odniosą obrażenia w przydrożnym zoo.

Wspólnicy w zbrodni stojący za tym szambo Cierpienia

Szef tej podejrzanej operacji, Michael Holston (znany również jako „Prawdziwy Tarzann”), przyznał, że nie ma żadnego znaczącego doświadczenia w pracy z gatunkami objętymi regulacjami, które wystawia w The Wyld Jungle — pytał nawet swoich zwolenników, jak sobie radzić w pewnych sytuacjach — ale ma na swoim koncie przypadki łamania stanowych przepisów dotyczących dzikiej przyrody i powiązania ze słynnym złoczyńcą Króla Tygrysów, Bhagawanem „Docem” Antle.

W zdeprawowanej próbie wzmocnienia swojej platformy Holston wykorzystuje zwierzęta jako rekwizyty do treści, regularnie prowokując i angażowanie ich w lekkomyślne, niebezpieczne akrobacje. Często celowo namawia zwierzęta do agresywnej reakcji, narażając siebie, swoich pracowników, społeczeństwo i zwierzęta na ryzyko.

mężczyzna chwytający jaszczurka W jednym filmie opublikowanym na Instagramie Holstona widać, jak na oczach gości chwyta gada za język.

W 2018 roku Holston został oskarżony o kilkanaście naruszeń przepisów dotyczących dzikiej przyrody na Florydzie w związku z nielegalnym posiadaniem, sprzedażą i transportem zwierząt. Rok później został aresztowany i oskarżony o napaść na dwie osoby z Zoological Wildlife Foundation, które odbierały lwa z posiadłości „Doca” Antle’a w Miami – gdzie wówczas mieszkał Holston. Chociaż wszystkie te zarzuty ostatecznie wycofano w ramach przedprocesowego programu odwracania uwagi, historia Holstona naruszania stanowych przepisów dotyczących dzikiej przyrody sprawia, że ​​nie kwalifikuje się on do posiadania federalnej licencji wystawcy zgodnie z federalną ustawą o dobrostanie zwierząt (AWA).

W 2022 r. Holston nawiązał współpracę z Danem Fleyshmanem, inwestorem w mediach społecznościowych, przy budowie The Wyld Jungle na 26-akrowym ranczu Fleyshmana w Temecula. Przydrożne zoo działa z naruszeniem przepisów dotyczących zagospodarowania przestrzennego hrabstwa Riverside.

PETA wzywa władze do natychmiastowego działania

PETA złożyła już wcześniej dwie skargi do Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA), w których zgłaszała ewidentnie niezgodną z prawem działalność The Wyld Jungle, a mimo to Holston i Fleyshman w dalszym ciągu wystawiają zwierzęta bez pozwolenia. Teraz wysyłamy kolejną skargę do USDA, zdecydowanie wzywając tę ​​agencję do interwencji i pociągnięcia Holstona do odpowiedzialności.

Oto, jak możesz pomóc zwierzętom cierpiącym w przydrożnych ogrodach zoologicznych, takich jak Wyld Jungle

Wyld Jungle to tylko jedna z wielu przydrożnych piekielnych dziur, które czerpią zyski z eksploatacji żywych, czujących zwierząt. Zwierzęta uwięzione w przydrożnych ogrodach zoologicznych często marnieją w małych wybiegach, gdzie chodzą tam i z powrotem z powodu stresu psychicznego. W wyniku nędznego zamknięcia zwierzęta mogą stać się agresywne, powodując obrażenia siebie, innych zwierząt, pracowników lub gości. Trzymaj się z daleka od przydrożnych ogrodów zoologicznych i innych okrutnych wystaw:

Działaj na rzecz zwierząt w przydrożnych ogrodach zoologicznych!