Polska

Szczęśliwego tygodnia Lobo: Poznajcie stado!

Szczęśliwego tygodnia Lobo: Poznajcie watahę!

Opublikowano 25 marca 2024 r. przez Tara Lay

To Tydzień Lobo, coroczne obchody upamiętniające powrót krytycznie zagrożonych meksykańskich szarych wilków, czyli ` 8220;lobos,&8221; na wolność w 1998 r. Po wytępieniu wilki meksykańskie są ponownie wprowadzane na dawne obszary występowania w Arizonie i Nowym Meksyku.

Wilk meksykański, znany również jako „el lobo”, jest najmniejszym podgatunkiem wilk szary z Ameryki Północnej. Wilk meksykański jest gatunkiem zagrożonym, ponieważ jego głównymi potrzebami regeneracyjnymi nie jest zarządzanie siedliskami i ich przywracanie. Głównym wyzwaniem w procesie zdrowienia jest raczej tolerancja społeczna.

Cztery meksykańskie wilki nazywają zoo w Cincinnati domem! Bruce, Shadow i Waya to trzej bracia, którzy urodzili się w Endangered Wolf Center, a ich urodziny przypadają 9 kwietnia 2018 roku. Elena to suczka, która również przyjechała do nas z Endangered Wolf Center i jej urodziny przypadają 14 maja 2021 roku.

Bruce

Najbardziej wyluzowany, zrelaksowany i wyluzowany wilk w stadzie. Niewiele mu to przeszkadza. Ma opadającą wargę i najczerwieńszy kolor sierści z trzech braci. Lubi wszelkie przekąski i bardzo lubi szukać jajek na twardo.

Cień

Jego imię do niego pasuje; przez większość czasu ma tendencję do pozostawania w tle. Ma naprawdę białe brwi i jest największym z braci! Mimo że jest największy, ma tendencję do pozwalania innym jeść pierwszy. Cień większość czasu spędza w jaskini.

No cóż

On jest dziki! Waya jest najmniejsza, ale także najbardziej pikantna! Jest bardzo spostrzegawczy i zdecydowanie nasz najodważniejszy chłopak. Możesz przyłapać go na zapachu jego ulubionego wzbogacenia 8211; ściółka z wydry rzecznej!

Elena

Elena to nasza słodka księżniczka! Jest słodka, ciekawska i taka odważna! Podobnie jak Bruce uwielbia swoje jajka, ale przyłapujemy ją też na jedzeniu śnieżkami i częstym zabawie w krzakach! Jest zdecydowanie najmniejszą i najmłodszą osobą w stadzie.

Zoo w Cincinnati jest członkiem Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych & Akwaria (AZA). Organizacje członkowskie AZA współpracują ze swoimi partnerami, aby pomóc ratować zwierzęta przed wyginięciem. SAFE Mexican Wolf, prowadzony przez Kima Scotta z zoo w Cincinnati, to dwunarodowy program powrotu do zdrowia, który pomoże wspierać i znajdować nowe możliwości współpracy ze społecznością na obszarach rekonwalescencji zarówno w Meksyku, jak i w Stanach Zjednoczonych. Współpracując z USFWS, instytucjami akredytowanymi przez AZA i innymi istotnymi partnerami, wilk meksykański SAFE będzie w stanie wesprzeć wysiłki na rzecz ochrony tego gatunku.

Podcast Cincinnati Zoo Tales

Posłuchaj, jak Tara, opiekunka zoo w Cincinnati, opowiada o swojej pracy z Texas Lobo Coalition & programy odzyskiwania wilków.

Zwierzęta, Ochrona, Wilki,