Polska

Poparcie Jasona Batemana dla produktów mlecznych podnosi brwi i szkodzi krowom

Opublikowano 5 kwietnia 2024 r. przez . Ostatnia aktualizacja: 9 kwietnia 2024 r. 2 min odczytu

Wygląda na to, że Jason Bateman wcieli się w nową rolę, wcielając się w zwodniczego sernika. W niedawnym odcinku podcastu Smartless Bateman poparł Organic Valley, co skłoniło prawników PETA do wysłania mu listu w sprawie fałszywego twierdzenia marketingowego firmy, jakoby jej produkty pochodziły z „etycznych źródeł” – co propagował w swojej reklamie.

Osoby publiczne są odpowiedzialne za zapewnienie autentyczności i integralności swoich rekomendacji. Gwiazdy mają obowiązek wobec swoich widzów dokładnie sprawdzić promowane przez siebie produkty i firmy, upewniając się, że spełniają standardy etyczne i dotrzymują obietnic.

Krowy patrzą, jak robotnik zabiera cielę na farmie mlecznej

Oszustwo organicznej doliny

W przemyśle mleczarskim firmy takie jak Organic Valley – niezależnie od tego, czy stosują etykiety „organiczne”, „odkarmiane trawą”, „hodowane etycznie” czy inne tego typu etykiety (te etykiety są również powszechne w przemyśle mięsnym) – wielokrotnie zapładniają krowy, aby zachować w okresie laktacji, a zaraz po urodzeniu odrywały nowonarodzone cielęta od matek. Ta separacja powoduje ogromną traumę u matki i jej cielęcia, dlatego niemożliwe jest, aby mleko lub ser – ani jakikolwiek inny produkt mleczny z Organic Valley – pochodziły z „etycznego źródła”.

Co to jest humanitarne pranie?

Marketing firmy Organic Valley jest przykładem humanitarnego prania – taktyki stosowanej przez firmy, aby zaspokoić pragnienia konsumentów produkty wyprodukowane etycznie, jednocześnie w wygodny sposób omijając ponurą rzeczywistość hodowli zwierząt. Oznaczając swoje produkty zwodniczo pozytywnymi stwierdzeniami, oszukują konsumentów, aby myśleli, że dokonują etycznych wyborów, podczas gdy w rzeczywistości wspierają znęcanie się nad zwierzętami.

Wre You Dałeś się nabrać na „humanitarne” twierdzenia dotyczące produktów mlecznych? Daj nam znać!

Jeśli kupiłeś mleko, ser lub inny produkt nabiałowy reklamowany za pomocą „humanitarnych” logo, sloganów lub wizerunków krów na zielonych pastwiskach i uważasz, że firma wprowadziła Cię w błąd o tym, jak przedmiot został wyprodukowany, chcemy usłyszeć od Ciebie. Masz prawo znać prawdę o tym, co kupujesz i konsumujesz. Skontaktuj się z nami, aby podzielić się swoimi obawami:

Czy wprowadzono Cię w błąd dzięki etykietom „Humanitarne”?