Polska

PETA przewodzi szarży: informacje o globalnych wysiłkach na rzecz usuwania egzotycznych skórek

Opublikowano 19 kwietnia 2022 r. przez . Ostatnia aktualizacja: 6 maja 2022 r. 3 min odczytu

Obrońcy praw zwierząt na całym świecie biorą udział w tygodniowej akcji mającej na celu likwidację branży skór egzotycznych. PETA USA i inne podmioty PETA przewodzą temu, planując przyciągające wzrok wydarzenia skierowane do marek – w tym Hermès, Louis Vuitton i Gucci – które nadal sprzedają okrutnie zdobywane egzotyczne skórki.

aktywiści protestują przeciwko egzotycznym skórkom w Louis Vuitton Beverly Hills

„Kiedy [twoja firma] poważnie potraktuje potrzebę ewolucji, aby zachować aktualność, korzystając wyłącznie z zrównoważonych, luksusowych materiałów wegańskich, które nie wymagają tortur i uboju egzotycznych zwierząt?” To trudne pytanie zadał przedstawiciel PETA w USA na dorocznym spotkaniu Hermès. Właściciele Louis Vuitton, LVMH i właścicielka Gucci, Kering staną w następnej kolejności przed tym pytaniem, gdy PETA nalega, aby czołowi projektanci usunęli egzotyczne skórki ze swoich kolekcji modowych.

Tydzień działań mających na celu usunięcie egzotycznych skórek

W Stanach aktywiści rozpoczęli tydzień akcji protestami w Beverly Hills w Kalifornii, wymierzonymi przeciwko Hermès, Louis Vuitton, Gucci i Pradzie w związku z ciągłym używaniem przez nich egzotycznych skórek.

protest egzotycznych skórek u Prady w Beverly Hills

Tydzień akcji zdjąć egzotyczne skóry

23 kwietnia ponad 100 zwolenników PETA i innych działaczy na rzecz praw zwierząt maszerowało w Nowym Jorku przed sklepami Louis Vuitton i Gucci. Protesty miały także miejsce w Bellevue w stanie Waszyngton; Honolulu, Hawaje; Las Vegas; i Edmonton w Albercie w Kanadzie.

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez PETA (@peta)

PETA nawiązał także współpracę z artystką uliczną Praxis przy kampanii artystycznej prowadzonej w całym Nowym Jorku, w pobliżu sklepów Hermès, Louis Vuitton, Gucci i Prada, przedstawiającej graficzne obrazy zwierząt zabitych dla odzieży i akcesoriów firm.

1

Tydzień działań mających na celu usunięcie egzotycznych skórek

tydzień działania aby zakończyć szablon praktyki egzotycznych skórek

wzornik egzotycznej skóry Praxis

Co możesz zrobić dla zwierząt w branży skór egzotycznych

Dzięki ujawnieniom PETA na temat przemysłu skór egzotycznych odkryto zwierzęta wpychane do brudnych dołów, rąbane na kawałki i pozostawiane na śmierć. Ujawniliśmy okrucieństwo na farmach gadów na trzech kontynentach (Afryka, Ameryka Północna i Azja) i za każdym razem pokazaliśmy, że te inteligentne, wrażliwe zwierzęta znoszą nędzne więzienie i gwałtowną śmierć.

Dla tych, którzy mogą' przyłącz się do akcji Tygodnia Akcji, demonstrując, że PETA uzupełnia kampanię aktywnym komponentem online. Nieważne gdzie jesteś, za pomocą komputera lub smartfona możesz szybko wykonać proste, codzienne czynności dla zwierząt. Więc na co czekasz?

Podejmij działania na rzecz zwierząt