Polska

PETA Latino atakuje Rzym prowokacyjną reklamą przeciwdziałającą walkom byków

Opublikowano 3 kwietnia 2024 r. przez . 3 min czytania

„Walka byków to Grzech.” Ta wiadomość to sygnał alarmowy, którego potrzebują władze katolickie, a PETA Latino pilnuje, aby nie mogły wcisnąć przycisku „drzemki”.

Przed pierwszym spotkaniem kapelanów i księży walczących z bykami w Zamora w Hiszpanii PETA Latino przywiozła przesłanie – nałożone na wizerunek Jezusa chroniącego byka przed matadorem – do Rzymu.

1

Reklam nie będzie można zignorować przez Kościół katolicki, ponieważ grupa umieściła 100 billboardów w całym mieście. Jest też jeden z tyłu podróżującego autobusu turystycznego, który przywiezie wiadomość bezpośrednio do Watykanu.

„Kościół uczy współczucia dla wszystkich żywych istot, mimo że jest współwinny rytualnych męek i zabijania prześladowanych byków. PETA wzywa papieża Franciszka do potępienia tego podłego spektaklu i nalegamy, aby miłosierni ludzie na całym świecie trzymali się z daleka od aren byków.”

Mimi Bekhechi, wiceprzewodnicząca PETA w Wielkiej Brytanii, Europie i Australii

Walki byków nie są „honorem” – są obrzydliwe

Każdego roku ludzie mordują dziesiątki tysięcy byków podczas walk byków na całym świecie — niektóre rzekomo na cześć katolickich świętych. Ale czy święci, uznawani za bliskość Boga, kiedykolwiek pragnęliby tego „zaszczytu”?

byk na w ziemię kolczastymi włóczniami wystającymi z jego szyi podczas walki byków

Podczas walki byków napastnicy na koniach wbijają lance w grzbiet i szyję byka, a następnie inni wbijają mu banderille w plecy. Rany te uniemożliwiają zwierzęciu, dręcząc je silnym bólem przy każdym odwróceniu głowy i ograniczając jego zakres ruchu.

W końcu, gdy byk osłabnie z powodu utraty krwi i bólu, pojawia się matador i próbuje zabić zwierzę, wbijając mu miecz w płuca lub, jeśli to się nie powiedzie, przecinając rdzeń kręgowy nożem. Byk nie może się poruszać, ale może nadal odczuwać ból, gdy mężczyźni odcinają mu uszy lub ogon i ofiarowują je matadorowi jako trofeum. Następnie ciało zwierzęcia zostaje wyciągnięte z areny.

Watykan potępił już walki byków

Jak napisał papież Franciszek w swojej encyklice Laudato sí z 2015 r.: „Każdy akt okrucieństwa wobec jakiegokolwiek stworzenia jest «sprzeczny z godnością człowieka»”. Już w XVI wieku papież Pius V – obecnie kanonizowany – zakazał walk byków, które opisał jako „okrutne i podłe spektakle diabła, a nie człowieka” i sprzeczne z „chrześcijańską pobożnością i miłością”.

Doktryna Kościoła katolickiego wyraźnie stwierdza, że ​​ludzie nie powinni „zadawać cierpienia lub śmierci zwierzętom” niepotrzebnie.” Jednak księża katoliccy często pełnią obowiązki podczas ceremonii religijnych na arenach i służą torreadorom w kaplicach na arenie. Niektórzy nawet atakują byki na arenach, mając na sobie sutannę, tradycyjny strój noszony przez katolickich urzędników.

Walki byków nie są ani istotne, ani konieczne dla wiary katolickiej – wręcz przeciwnie, stoją temu naprzeciw, celebrując grzech i tortury.

Wykonaj swoją część dla byków: nalegaj, aby Watykan zakazał walk byków

Tylko chwila twojego czasu oznaczałaby, że świat byki, które ludzie wciąż dla rozrywki poddają udręce i agonii. Nalegaj, aby papież Franciszek egzekwował swoje wartości przeciwko okrucieństwu wobec zwierząt i zakazał walk byków w imieniu kościoła.

Powiedz Watykanowi: Koniec z walkami byków!