Polska

Od sadzonki do supergwiazdy: 20 lat wegańskiej inspiracji od maskotki PETA

Opublikowano 4 kwietnia 2024 r. przez . 4 min czytania

To Międzynarodowy Dzień Marchewki ! Najlepszym sposobem na pokazanie, że dbasz o zwierzęta, planetę i swoje zdrowie jak marchewka, jest przejście na weganizm – a charyzmatyczna maskotka PETA, Chris P. Carrot, kibicuje wszystkim, aby dokonali współczującej zmiany.

maskotka peta chris p carrot

Od łagodnych matek, które opiekuńczo rozpieszczają swoje młode, po ciekawskie kury, które nawiązują znaczące przyjaźnie – każde zwierzę to ktoś mający własne uczucia, zainteresowania, osobowość i potrzeby. Przemysł mięsny, jajeczny, mleczarski i rybołówstwa co roku wykorzystują i zabijają miliardy tych wrażliwych żywych istot, jednocześnie niszcząc środowisko. Organizacja Narodów Zjednoczonych od wielu lat twierdzi, że globalna zmiana w kierunku stylu życia wegańskiego jest konieczna, aby zaradzić katastrofie klimatycznej i innym kryzysom środowiskowym.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Marchewki dołącz do Chrisa w jego misji oszczędzania zwierząt i ochrony Matki Ziemię i zadbaj o zdrowie ludzkie, przechodząc na weganizm.

20 lat aktywizmu: zobacz, jak nasze pełne życia warzywo broniło praw zwierząt

29 stycznia 2004 r.: Chris P. Carrot przystąpił do wyścigu o urząd prezydenta ze swoim kandydatem na kandydata, Pułkowniku Corn, aby nakłonić wszystkich, aby powrócili do swoich korzeni poprzez spożywanie większej ilości owoców, warzyw i zbóż.

maskotki marchewki i kukurydzy na paradzie

14 sierpnia 2005:Chris przeszedł po czerwonym dywanie przed Comedy Central Roast of Pamela Anderson ze współczującą gwiazdą i celem wydarzenia, który zgodził się zrobić pieczeń tylko pod warunkiem, że Comedy Central przekaże datki na rzecz PETA i wyemituje nasze reklamy podczas programu specjalnego.

31 stycznia 2007:W artykule opublikowanym w National Hog Farmer Chris został wymieniony jako główny powód, dla którego Smithfield zdecydował się zaprzestać zamykania ciężarnych świń w klatkach ciążowych lub oborach tak małych, że zwierzęta nie mogą się w nich nawet obrócić. W artykule zauważono, że „wygląda na to, że amerykańskie sklepy spożywcze i restauracje zrobią wszystko, co w ich mocy, aby ten facet z PETA w marchewkowym kostiumie nie stał przed jednym z ich sklepów”.

23 maja 2008:Chris wziął udział w Veggie Pride Parade w Nowym Jorku z Penelo Pea Pod, pomimo głupich twierdzeń, że warzywa korzeniowe i rośliny strączkowe nie pasują do siebie. Jeden z wzburzonych sprzedawców hot dogów najwyraźniej obwiniał duet za niepowodzenie, mówiąc: „To przez wegetarian…. To jeden z moich najgorszych dni od czterech lat.”

maskotka marchewki i groszku na paradzie

30 czerwca 2009: Chris wystąpił jako gwiazda na paradzie Gay Pride w San Francisco z „ Sałatowe Panie” i „Chłopcy z Brokułami”.

chris p carrot maskotka na paradzie dumy sf

8 czerwca 2010: Chris dołączył do pierwszej corocznej parady Veggie Pride w Toronto.

 maskotki marchewki, fasolki szparagowej, świni i kurczaka maszerują w paradzie” /> </p>
<p><strong>30 sierpnia 2010</strong><strong>:</strong> Chris wziął udział w wiecu „Tea Party” mającym na celu promowanie życia wegańskiego.</p>
<p> <img decoding=

20 stycznia 2017 r.:Chris był obecny na inauguracji prezydenta Donalda Trumpa i namawiał tłum, aby przeszedł na weganizm.

Maskotki krowy, świni i marchewki na inauguracji 2017

20 września 2017 : Chris pojechał ze swoim starym kumplem, pułkownikiem Cornem, do Charlotte w Północnej Karolinie z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju, którego celem było promowanie niestosowania przemocy w produkcji żywności.

chris p carrot and Colonel Corn

10 stycznia 2024 r.: Chris dołączył do szlaku kampanii w Iowa, aby zachęcić uczestników pierwszego klubu w 2024 r. sezon podstawowy na przejście na weganizm ze względu na zwierzęta, środowisko i zdrowie ludzi. Udał się do Karoliny Południowej, aby kontynuować swoją pracę.

maskotka marchewki na wiecu

Dołącz do Chrisa i przejdź na weganizm

Przygody marchewkowej maskotki PETA to tylko jeden z naszych projektów mających na celu zmianę świata dla kurczaków, krów, świń, ryb i innych zwierząt na całym świecie. Wspólnie wywalczmy sobie drogę do jaśniejszej, bardziej ekologicznej przyszłości! Zamów bezpłatny wegański zestaw startowy PETA, aby już dziś zacząć ratować zwierzęta:

Przejdź na weganizm!