Polska

Horrory laboratoryjne w Johns Hopkins: dochodzenie NIH Flubs; PETA wzywa do działania

Opublikowano 11 kwietnia 2024 r. przez . 5 min czytania

Uniwersytety w całym kraju uciekają z morderstwem, a Narodowy Instytut Zdrowia (NIH) jest ich wspólnikiem.

NIH ma za zadanie nadzorować obiekty, w których przeprowadzane są eksperymenty na zwierzętach, które co roku finansuje prawie 20 miliardami dolarów z pieniędzy podatników. Nie udało się jednak odpowiednio zająć się szeregiem alarmujących naruszeń dobrostanu na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa, w tym niedawną śmiercią psa i królika, a także powtarzającymi się przypadkami nieprzestrzegania przepisów w różnych innych instytucjach finansowanych przez NIH. Dlatego PETA ignoruje decyzję agencji i wzywa Biuro Generalnego Inspektora przy Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych do zbadania niekompetentnych dochodzeń i uchwał Biura ds. Dobrostanu Zwierząt Laboratoryjnych (OLAW) NIH.

Na początku tego roku PETA złożyła skargę do NIH po otrzymaniu raportu z inspekcji Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA), w którym szczegółowo opisano, że pies w laboratorium Johnsa Hopkinsa zmarł z powodu zatrzymania akcji serca spowodowanego niewłaściwym wstrzyknięciem chlorku potasu. NIH wszczął dochodzenie, ale jedynie dał szkole klapsa w rękę za niezgłoszenie niekompetencji.

Następnie agencja zamknęła sprawę. Ludzie, nie ma tu nic do oglądania.

beagle więziony za kratkami w laboratorium w celu przeprowadzania eksperymentówEksperymentatorzy każdego roku więzią w amerykańskich laboratoriach prawie 65 000 psów.

Niedługo potem eksperymentatorzy Johnsa Hopkinsa pozwolili królikowi wychudzić się po poddaniu zwierzęcia procedurze wszczepienia guza. Nie udokumentowali najbardziej podstawowych oznak niepokoju, w tym braku apetytu, więc królik nie otrzymał dalszej opieki weterynaryjnej.

Zanim niedbały personel zorientował się, że królik jest chory, zwierzę było już zbyt chore i zostało uśpione.

Inspektorzy federalni zarzucili uniwersytetowi kolejne naruszenie, PETA złożyła kolejną skargę, a NIH wszczął kolejne dochodzenie. W niewytłumaczalny sposób Johns Hopkins przekazał NIH raport dotyczący psa, który wystąpił w poprzednim incydencie, a nie królika. Co szokujące, agencja zamknęła sprawę, nie zadając sobie trudu sprawdzenia prawdziwości odpowiedzi szkoły – a być może nawet nie zadając sobie trudu jej przeczytania.

Ponownie nie ma tu nic ciekawego i nie nałożono na uniwersytet żadnych konsekwencji.

p> Zamknij przedstawiający białego królika na zielonym tle” /> </p>
<p>PETA nie potraktowała lekko bierności NIH:</p>
<blockquote class=

Niepowodzenie NIH w zrównoważeniu konsekwencji krytycznych naruszeń prawa federalnego udokumentowanych przez USDA jest głęboko niepokojące i pozwala instytucjom takim jak Johns Hopkins na dalsze bezkarne narażanie zwierząt na koszt podatników. PETA wzywa inspektora generalnego do zbadania tych poważnych kwestii oraz niepokojącego wzorca okrucieństwa wobec zwierząt w Johns Hopkins i do podjęcia znaczących działań naprawczych.

–Shalin Gala, wiceprezes PETA ds. międzynarodowych metod laboratoryjnych< /p>

małpa z nadwagą z łysienie trzymające dziecko podczas pobytu w więzieniu w laboratorium Johnsa Hopkinsa” />Ta małpa uwięziona w laboratorium Johnsa Hopkinsa ma nadwagę i ciężkie łysienie. Inspektorzy federalni odkryli, że uniwersytet nie miał planu rozwiązania żadnego z tych problemów – stanowi to naruszenie przepisów dotyczących dobrostanu zwierząt. Zamiast tego eksperymentatorzy po prostu zostawili ją, aby cierpiała w jałowej klatce z dzieckiem. </p>
<h2 class=OLAW nie zapobiega powtarzającym się zaniedbaniom w instytucjach finansowanych przez NIH

W latach 2020–2023 w najważniejszych miejscach wyszło na jaw wiele niepokojących incydentów Uniwersytety finansowane przez NIH — Uniwersytet Kalifornijski w Los Angeles (UCLA), Uniwersytet w Pittsburghu i Uniwersytet Wisconsin–Madison — wszystkie prowadzą do bolesnej śmierci niezliczonych zwierząt.

W pięciu oddzielnych przypadkach na UW-Madison i ponad 30 oddzielnych naruszeniach na Uniwersytecie w Pittsburghu myszy padły ofiarą bolesnych zgonów, w wyniku których pozbawiono ich pożywienia i wody. Szokujące jest to, że przyjęcie przez OLAW słabych zapewnień utorowało drogę powracającemu koszmarowi. W międzyczasie na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles rozegrała się mrożąca krew w żyłach historia, w której żywe myszy i szczury zostały niewłaściwie uśmiercone i umieszczone w zamrażarkach obok zmarłych zwierząt, co prawdopodobnie spowodowało ich długotrwałe cierpienie.

W Narodowym Centrum Badań nad Naczelnymi w Waszyngtonie OLAW zignorował szokujące wskaźniki śmiertelności noworodków i krytyczne kwestie bezpieczeństwa biologicznego. W klinice w Cleveland zwierzęta cierpiały, podczas gdy OLAW po prostu machał na to ręką, stosując standardowe procedury operacyjne instytucji jako lekarstwo na wszystko. W rezultacie zwierzęta zapłaciły wysoką cenę za niedbałe łamanie przepisów przez instytucje i nonszalancję OLAW.

I jeszcze Johns Hopkins.

Laboratoria Johnsa Hopkinsa mają przerażającą historię znęcania się nad zwierzętami

Johns Hopkins ma obszerną i stale rosnącą kartotekę dotyczącą naruszeń wytycznych dotyczących dobrostanu zwierząt, w tym notoryczne badania Shreesha Mysore dotyczące szyfrowania mózgów na sowach, finansowane przez NIH, które naruszały prawo stanu Maryland przez co najmniej siedem lat. Laboratoria szkolne były już wcześniej cytowane przez USDA za niezadawanie zwierzętom bólu, używanie przeterminowanych leków, niezgłaszanie złamań kości zwierząt i brak utrzymywania sterylnych pomieszczeń – a wszystko to z naruszeniem podstawowych federalnych wymogów w zakresie ochrony zwierząt.

< p>Mimo to od 2022 r. NIH przekazał Johnsowi Hopkinsowi ponad 1,1 miliarda dolarów z federalnych funduszy podatników – więcej niż jakikolwiek inny uniwersytet w kraju.

Wystarczy. Prosimy Generalnego Inspektora o zbadanie bezczelnej odmowy NIH pociągnięcia Johnsa Hopkinsa do odpowiedzialności za niekompetencję i zaniedbanie oraz o zmuszenie agencji do nałożenia znaczących kar na uniwersytet za te zgony.

sowa uwięziona w laboratorium Johnsa Hopkinsa za przerażające eksperymenty Shreesha Mysore'aTa sowa jest jedną z wielu uwięzionych w laboratorium Shreesha Mysore, gdzie tnie im czaszki i przykręca metalowe urządzenia do ich głów w ramach eksperymentów napędzanych ciekawością, które nie mają żadnego znaczenia dla zdrowia człowieka.

Co możesz zrobić

Nalegaj, aby firma Johns Hopkins wyciągnęła wtyczkę ze wszystkich bezwartościowych i śmiercionośnych eksperymentów na zwierzętach:

Podejmij działania