Polska

Hemingway i koty polidaktylowe: tajemnica kotów o ekstrapalcach

Napisane przez Adam AtwoodOstatnia aktualizacja 17 stycznia 2024 r. • 15 minut czytania

Ujawnianie reklam &63;

Możemy otrzymać prowizję za zakupy dokonane za pośrednictwem naszych linków partnerskich, które pomagają w obsłudze naszej bezpłatnej witryny.Hemingway i koty polidaktylowe: tajemnica kotów o dużych palcachKoty Hemingway i polidaktyle: Tajemnica kotów o ekstrapalcach

Koty polidaktylowezwane także „kotami Hemingwaya”; po ich współpracy z pisarzem Ernestem Hemingwayem są fascynującym zjawiskiem. Koty te charakteryzują się dodatkowymi palcami u nóg, co jest cechą genetyczną powodującą większą niż zwykle liczbę palców u nóg. Podczas gdy normalny kot ma 18 palców u nóg, kot polidaktylowy może mieć ich aż siedem na każdej łapie. Wyjątkowość tych kotów nie ogranicza się do palców u nóg; rozciąga się na ich bogatą historię i powiązania z postaciami kulturowymi.

Ernest Hemingway stał się miłośnikiem kotów polidaktylowych po tym, jak kapitan statku podarował mu sześciopalczastego kota o imieniu Snowball. Jego miłość do tych kotów została dobrze udokumentowana, w wyniku czego koty polidaktylowe są czasami czule nazywane kotami Hemingwaya. Rezydencja autora w Key West na Florydzie stała się Dom Hemingwaya & Muzeum, w którym nadal żyją potomkowie jego pierwotnych kotów, kontynuując dziedzictwo polidaktylu.

Ciekawość wokół kotów polidaktylowych wynika nie tylko z ich związku z Hemingwayem; te koty wyróżniają się różnymi kształtami, rozmiarami i osobowością. Ta cecha, nie specyficzna dla żadnej konkretnej rasy, może pojawić się u Calicos, Tabbies, Tortoise Shell i innych ras. Pomimo wyzwań, takich jak skarga federalna dotycząca ich opieki, koty w domu Hemingwaya stały się punktem zainteresowania zarówno turystów, jak i miłośników kotów, przyczyniając się do bogatej opowieści o kotach Hemingwaya i ich osobliwych cechach.

Przeskocz do sekcji

 • Co to jest kot polidaktylowy?
 • Historia i pochodzenie kotów polidaktylowych
 • Charakterystyka fizyczna
 • Genetyka polidaktylii
 • Zdrowie i opieka
 • Cechy behawioralne i szkolenie
 • Znaczenie kulturowe
 • Polidaktyl Koty jako zwierzęta domowe
 • Dom i muzeum Hemingwaya
 • Wybitne koty polidaktylowe i dokumenty
 • Często zadawane pytania

Co to jest kot polidaktylowy?

Kot polidaktylowy to interesujący kot, u którego mutacja genetyczna powoduje więcej palców niż typowe pięć na przednich łapach i cztery na tylnych łapach . Ta wrodzona anomalia nazywana jest polidaktylią i może objawiać się po prostu jednym dodatkowym palcem u nogi lub nawet dwoma lub trzema dodatkowymi palcami. Urok tych dodatkowych palców przyciągnął uwagę na całym świecie, zwłaszcza wśród słynnego autora Ernesta Hemingwaya, od którego imienia niektóre koty polidaktylowe są pieszczotliwie nazywane.

Ten stan:

 • Jest zazwyczaj nieszkodliwy i nie wpływa na ogólny stan zdrowia kota.
 • Może występują na wszystkich czterech łapach, ale najczęściej dotykają przednich.

Koty cierpiące na tę chorobę często mają charakterystyczny wygląd dzięki powiększonym łapom, które niektórym przypominają rękawiczki, stąd też przydomek „koty z rękawiczkami”. Związek z Hemingwayem wywodzi się z kolonii kotów, którą pisarz utrzymywał w swoim domu w Key West na Florydzie, a wiele z nich było polidaktylami. W tym domu Hemingwaya mieści się obecnie muzeum, w którym mieszkają potomkowie jego kotów.

Ta cecha genetyczna jest dziedziczona w sposób autosomalny dominujący, co oznacza, że ​​tylko jeden z rodziców musi posiadać gen, aby przekazać go dalej. Co więcej, chociaż każdy kot może być polidaktylem, w przeszłości niektóre rasy, takie jak Maine Coon, wykazywały większą częstotliwość występowania tej cechy, co uważano za zaletę w śnieżnym klimacie, z którego pochodzą, ponieważ większe łapy zachowywały się jak rakiety śnieżne.

< p>kot polidaktylowykot polidaktylowy

Historia i pochodzenie polidaktyli Koty

Wpływ Ernesta Hemingwaya

Ernest Hemingway, ceniony autor, wywarł głęboki wpływ na sławę kotów polidaktylowych. Mówi się, że dostał od kapitana morskiego białego kota o sześciu palcach, co zapoczątkowało skojarzenie polidaktyli z imieniem Hemingwaya. Dom Hemingwaya w Key West jest obecnie schronieniem dla tych wyjątkowych kotów, a niektórzy uważają, że rozprzestrzenianie się kotów polidaktylowych w Stanach Zjednoczonych można przypisać początkowemu potomstwu Hemingwaya.

Kot Hemingwaya< /h3>

„Kot Hemingwaya” to inna nazwa kotów polidaktylowych, wywodząca się z zamiłowania autora do nich. Koty te często mają większą niż zwykle liczbę palców u nóg – zazwyczaj występuje ona w przednich łapach, chociaż może pojawić się na wszystkich czterech. Cecha ta wzbudziła fascynację na całym świecie, a nawet znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa dla kotów z największą liczbą palców.

Mutacja genetyczna i częstość występowania

Polidaktylia jest spowodowana dominującą mutacją genetyczną. Zwykle dotknięte są przednie łapy, ale zdarzają się przypadki tylnych łap. Mutacja nie dotyczy wyłącznie żadnej rasy, chociaż powszechnie występuje u rasy Maine Coon. Uważa się, że cecha genetyczna pochodzi z Europy i rozprzestrzeniła się po całym świecie, częściowo poprzez żeglarstwo, ponieważ koty z mutacją były preferowane przez żeglarzy ze względu na ich przypuszczalnie doskonałe zdolności wspinania się i polowania na statkach.

Charakterystyka fizyczna

Anatomia łapy

Koty polidaktylowe są najbardziej znane ze swoich dodatkowych palców. Łapy normalnego kota mają zazwyczaj pięć palców z przodu i cztery z tyłu. Jednak te koty mogą mieć do siedem palców na każdej łapie ze względu na mutację polidaktylii.

Sierść i wygląd

Ich sierść może być różna kolorach, w tym białym, czarnym i pręgowanym, odpowiadających szerokiej gamie preferencji. Często przypominają Maine Coony pod względem wielkości i budowy ciała, a ich mocna budowa wspiera ich niezwykłe łapy. Cyfry polidaktylaodgrywają rolę w jego zwinnych ruchach, zapewniając mu przewagę w zakresie stabilności i zręczności.

Genetyka polidaktylii

Genetyczne podstawy polidaktylii u kotów wiążą się z fascynującą współzależnością dziedziczenia i mutacji genów. Naukowcy powiązali tę cechę z genami dominującymi autosomalnie, ze szczególnym naciskiem na gen odgrywający kluczową rolę w rozwoju kończyn.

Dziedziczenie genów

Polidaktylizm, szczególnie zauważalny u kotów Hemingwaya, jest dziedziczony głównie w sposób autosomalny dominujący. Oznacza to, że do ujawnienia się cechy potrzebna jest tylko jedna kopia zmutowanego genu. Każde kocię ma 50% szans na odziedziczenie fenotypu polidaktylu, jeśli jeden z rodziców jest nosicielem tego genu. Cecha ta nie jest powiązana z chromosomami płci, dlatego występuje w równym stopniu u kotów płci męskiej i żeńskiej.

Mutacja jednopunktowa

Pojedyncza mutacja punktowa u Sonic hedgehog

mocny>Gen (SHH) jest bezpośrednio powiązany z polidaktylią u kotów. Gen SHH ma kluczowe znaczenie dla wczesnego rozwoju i kształtowania się kończyn. Pojedyncza zmiana zasad DNA może zmienić ekspresję genu, prowadząc do dodatkowego tworzenia się palców, charakterystycznego dla polidaktylii. Mutacja ta występuje w regionie regulatorowym genomu, który kontroluje ekspresję genu, co oznacza, że ​​chociaż region kodujący białko genu SHH pozostaje nienaruszony, jego ekspresja ulega modyfikacji.

kot z dodatkowym palcekot z dodatkowymi palcami

Zdrowie i opieka

Kot polidaktylowy wymaga uważnej opieki, skupiającej się na jego wyjątkowej cesze polidaktylowej, bieżących potrzebach zdrowotnych i ogólnym samopoczuciu. Zapewnienie tym kotom dobrego zdrowia wymaga współpracy z weterynarzem i przestrzegania rutynowych praktyk pielęgnacyjnych.

Zarządzanie polidaktylią

Koty polidaktylowe mogą pochwalić się charakterystyczną cechą dodatkowych palców, których liczba może wynosić od jednej dodatkowej cyfry do wielu. Pielęgnacja tych dodatkowych palców jest kluczowa, aby zapobiec przerostowi i powikłaniom związanym z paznokciami. Regularne przycinanie pazurów powinno stanowić część rutynowej pielęgnacji kota, aby uniknąć potencjalnych problemów, takich jak wrastanie paznokci lub dyskomfort podczas chodzenia.

Problemy zdrowotne

Podobnie jak wszystkie rasy kotów, polidaktyle mogą borykać się z typowymi problemami zdrowotnymi kotów. Mogą one obejmować:

 • Leczenie świerzbowca: regularne kontrole uszu są konieczne, aby zapobiec roztoczom i wynikającym z nich infekcjom.
 • Opryskiwanie pcheł
 • Opryskiwanie pcheł strong>: Skuteczna kontrola pcheł pomaga zapewnić kotowi wygodę i brak pasożytów
 • Odrobaczenie: Rutynowy plan odrobaczania przepisany przez lekarza weterynarii może pomóc w utrzymaniu zdrowia wewnętrznego
 • Coroczne szczepienia: Regularne wykonywanie niezbędnych szczepień jest niezbędne w zapobieganiu powszechnym chorobom zakaźnym.

Nie ma konkretnych problemów zdrowotnych charakterystycznych dla polidaktylii samej w sobie.

Ogólne wytyczne dotyczące opieki< /h3>

Aby zapewnić ogólne dobre samopoczucie polidaktyla:

 1. Dieta: Zapewnij zbilansowaną dietę dostosowaną do etapu życia.

  1. Dieta: Zapewnij zbilansowaną dietę dostosowaną do etapu życia.

   1. Dieta li>
   2. Ćwiczenia i stymulacja: Wymagają odpowiedniej aktywności fizycznej i zaangażowania umysłowego.
   3. Regularne kontrole weterynaryjne: Współpracuj z lekarzem weterynarii w celu spójnej oceny stanu zdrowia i szybkiego rozwiązywania wszelkich wątpliwości.

   Przestrzeganie tych wytycznych pomoże zapewnić, że koty Polydactyl będą prowadzić zdrowe i satysfakcjonujące życie.

   Cechy behawioralne i szkolenie

   Osobowość kota polidaktylowego

   Koty polidaktylowe są często sławne za ich czuły i towarzyski charakter. Szukają interakcji międzyludzkich i mają tendencję do tworzenia silnych więzi z rodzinami. Ich przyjazne usposobienie czyni je doskonałym wyborem dla gospodarstw domowych poszukujących przyjaznego kociego towarzysza.

   Aktywność i zabawa

   Poziom aktywności kotów polidaktylowych zwykle skłania się w stronę zabawy. Uwielbiają wspinać się i eksplorować otoczenie, co sugeruje, że w ich przestrzeni powinny znajdować się drapaki dla kotów lub bezpieczne wysokie miejsca. Koty te wykazują również skłonność do zachowań łowieckich, co widać w ich zabawnym podchodzeniu i rzucaniu się na zabawki.

   Szkolenie i inteligencja

   Znane ze swojej inteligencji koty polidaktylowe można trenować, stosując odpowiednie podejście. Techniki pozytywnego wzmacniania działają dobrze, a te koty często reagują na trening, który stymuluje ich zdolności umysłowe i fizyczne. Mogą uczyć się sztuczek i poleceń, wykorzystując swoją inteligencję do skutecznej interakcji z ludzkimi odpowiednikami.

   Znaczenie kulturowe

   Mitologia i Folklor

   Koty polidaktylowe mają korzenie w mitologii i folklorze, gdzie często uważa się je za zwiastuny pomyślenia. Dodatkowe palce tych kotów były czasami kojarzone z czarami i mistycznymi mocami w czasach, gdy szerzyły się przesądy.

   Współczesne postrzeganie

   W dzisiejszych czasach postrzeganie sześciopalczastych kotów Hemingwaya zmieniło się z przesądu na sympatię i sławę. Te wyjątkowe koty część swojej sławy zawdzięczają Ernestowi Hemingwayowi, którego dawny dom w Key West mieści obecnie muzeum, w którym mieści się wielu polidaktylowych potomków Snowballa, jego pierwszego polidaktylowego kota. To połączenie ze sławną osobą cementuje koty&8217; status dziedzictwa kulturowego i atrakcji turystycznej, a odwiedzający często postrzegają je jako żywe artefakty i radosne symbole zarówno dziedzictwa Hemingwaya, jak i kociej osobliwości.

   Polidaktyl Koty jako zwierzęta domowe

   Koty polidaktylowe, często znane ze swoich charakterystycznych „rękawiczek”, może stworzyć fascynujących i serdecznych towarzyszy. Mają niepowtarzalny urok, a dodatkowe palce na łapach urzekają miłośników zwierząt.

   Rasy kotów polidaktylowych

   Chociaż nie jest to rasa sama w sobie, termin polidaktyl jest zwykle kojarzony z koty, które mają więcej niż zwykle liczbę palców u nóg w łapach. Koty Hemingwaya Polydactyl są prawdopodobnie najbardziej znane, bezpośrednio związane z pisarzem Ernestem Hemingwayem, którego dawny dom pełni obecnie funkcję sanktuarium dla tych kotów. Koty te mogą różnić się rasą, kolorem i rozmiarem, ale ich dodatkową cechą łączącą są dodatkowe palce.

   Adopcja kota polidaktylowego

   Jeśli chcesz adoptować kota polidaktylowego, rozważ wyciągnięcie ręki do schronisk lub ośrodków ratunkowych dla danej rasy, ponieważ te koty często tam trafiają. Biorąc pod uwagę ich popularność, zwłaszcza w obszarach takich jak Key West na Florydzie, znalezienie kota polidaktylowego do adopcji może być łatwiej dostępne. Ich przednie łapyczęsto przypominają małe rękawiczki, co pomaga je rozpoznać. Podczas adopcji należy zapewnić im niezbędną opiekę i uwagę, tak jak każdemu innemu kotowi.

   Kompatybilność z rodziną

   Koty polidaktylowe są znane ze swojej towarzyskości i miłości natury, dzięki czemu doskonale nadają się dla rodzin. Ich zręczność i łapy mogą nawet sprawić, że będą bardziej biegłymi myszami, co jest cechą popularną wśród właścicieli kotów. Niezwykły wygląd ich uszui tylne łapy zazwyczaj nie wpływają na ich zdrowie, co sprawia, że ​​są tak samo łatwe w pielęgnacji, jak ich odpowiedniki ze standardową liczbą palców. Ich temperament jest w dużej mierze indywidualny, ale ogólnie przyjazny i zgodny z otoczeniem rodzinnym.

   Dom i muzeum Hemingwaya

   Położony w Florida Keys Dom i Muzeum Ernesta Hemingwaya to nie tylko hołd złożony jednemu z najbardziej wpływowych pisarzy amerykańskich, ale także sanktuarium dla wyjątkowej rasy kotów polidaktylowych.

   Wysiłki na rzecz ochrony przyrody< /h3>

   Muzeum aktywnie uczestniczy w ochronie zamieszkującej teren szczególnej rasy kotów polidaktylowych. Te koty są genetycznym dziwactwem, noszącym cechę dodatkowych palców u nóg. Około 60 kotów polidaktylowychsą pod opieką na terenie obiektu; mimo że tylko połowa ma dodatkowe palce u nóg, wszystkie są nosicielami genu polidaktylu. Dzięki temu cecha może być przekazywana z pokolenia na pokolenie, zachowując rodowód rozsławiony przez samego Ernesta Hemingwaya.

   Atrakcja turystyczna

   Każdego roku Dom i Muzeum Ernesta Hemingwaya przyciąga gości z całego świata, którzy chcą poznać posiadłość i jej kocich mieszkańców. Urok domu wykracza poza jego literackie znaczenie, oferując gościom wgląd w życie Hemingwaya podczas jego dziesięciu lat w Key West. Obecność kotów dodaje wyjątkowego wymiaru muzealnemu doświadczeniu, łącząc dziedzictwo Hemingwaya z dziedzictwem jego ukochanych zwierząt.

    klucze kota na Florydzieklucze kota na Florydzie

   Znane koty polidaktylowe i ich zapisy

   Koty polidaktylowe, znane ze swoich dodatkowych palców, zajmują fascynujące miejsce w historii kotów. Niektóre zasłynęły dzięki skojarzeniom z Hemingwayem, inne przykuwały uwagę dzięki swoim wyjątkowym cechom.

   Słynne koty polidaktylowe

   Koty Ernesta Hemingwaya:< /silny>Najbardziej znane koty polidaktylowe to chyba te kojarzone z amerykańskim pisarzem Ernestem Hemingwayem. Jego pierwszy kot polidaktylowy miał na imię Królewna Śnieżka i uważa się, że wiele kotów polidaktylowych zamieszkujących dom i muzeum Ernesta Hemingwaya w Key West jest jego potomkami.

   Koty muszlowe: termin `koty muszlowe` często odnosi się do kotów polidaktylowych występujących w Key West, gdzie są one powszechne i lubiane.

   Rekordy świata i unikalne cechy

   Rekord świata:Chociaż indywidualne zapisy dotyczące określonych cech, takich jak liczba palców u nóg, nie są dobrze udokumentowane, koty polidaktylowe słyną z różnic w palcach łap.

   Maine Coon Polidaktyle: Rasa Maine Coon jest znany z dużej częstości występowania polidaktylizmu. Koty te są poszukiwane nie tylko ze względu na imponujący rozmiar, ale także charakterystyczne wielopalczaste łapy.

   American Polydactyl:Amerykański polidaktyl nie jest odrębną rasą, ale raczej terminem używanym do opisania dowolnego kota w Stanach Zjednoczonych z cechą polidaktyla. Koty te występują we wszystkich kształtach i rozmiarach, a ich cechą wspólną są dodatkowe palce.

   Często zadawane pytania

   PolydactylyPolydaktylia

   Jaki jest typowy przedział cenowy kota polidaktylowego?

   Ceny kotów polidaktylowych mogą się znacznie różnić w zależności od rodowodu, lokalizacji i dostępności. Koszty mogą wahać się od skromnej opłaty adopcyjnej do kilkuset dolarów za kota o godnym uwagi rodowodzie.

   Ile jest wart kot polidaktylowy?

   Wartość kota polidaktylowego zależy również od czynników takich jak jego hodowla, zdrowie i wyjątkowość cechy polidaktylowej. Choć ceny nie są może wygórowane, ich rzadkość i znaczenie historyczne często sprawiają, że są wysoko cenione przez entuzjastów.

   Jakie jest pochodzenie określenia „koty Hemingwaya”?

   < p>Termin „koty Hemingwaya” wywodzi się od słynnego amerykańskiego pisarza Ernesta Hemingwaya, który otrzymał w prezencie białego kota polidaktylowego. W jego domu, obecnie muzeum w Key West na Florydzie, znajduje się kolonia tych kotów, z których wiele to potomkowie pierwotnego zwierzaka Hemingwaya.

   Jakie rasy są powszechnie znane z cechą polidaktyli? ?

   Chociaż polidaktylia może występować u wielu ras, jest ona szczególnie znana rasie Maine Coon. Jednak cecha ta nie ogranicza się do określonych ras i może pojawić się również w populacjach mieszańców.

   Czy występują jakieś szczególne problemy zdrowotne charakterystyczne dla kotów polidaktylowych?

   Nie ma szczególnych wymagań zdrowotnych dotyczy wyłącznie kotów polidaktylowych. Dodatkowe cyfry są na ogół nieszkodliwą cechą genetyczną i nie wpływają na ogólne samopoczucie kotów, jeśli są odpowiednio pielęgnowane.

   Jak opisałbyś cechy osobowości kotów polidaktylowych?

   Koty polidaktylowe są zazwyczaj opisywane jako przyjazne i towarzyskie. Często cieszą się towarzystwem człowieka, dobrze się bawią w interakcji i potrafią okazywać czułość swoim ludzkim rodzinom.

   Czy koty polidaktylowe są rzadkie?

   Chociaż nie są niezwykle rzadkie, koty polidaktylowe są mniej powszechne niż koty ze standardową liczbą palców. Ich charakterystyczna cecha czyni je wyjątkowymi i są nieco rzadziej spotykane w ogólnej populacji kotów.