Polska

Bułka jajeczna w Białym Domu wykorzystała 64 000 jaj w obliczu rosnącego strachu przed ptasią grypą

Opublikowano 9 kwietnia 2024 r. przez . 3 min odczytu

W tym samym tygodniu, w którym na South Lawn zwinięto 64 000 jajek i zjedzono je w ramach bułki wielkanocnej Białego Domu w 2024 r., człowiek zaraził się wysoce zjadliwym wirusem ptasiej grypy, zwanej „ptasia grypą” w Teksasie, w wyniku czego zabito miliony kur wykorzystywanych do produkcji jaj w związku z wybuchem choroby w megaprzetwórni jaj. Pierwsza rodzina powinna iść z duchem czasu i podążać za tematem wydarzenia „EGG-ukation”, ucząc mieszkańców USA współczucia i zachęcając do zdrowego stylu życia, zamiast promować podły przemysł jajeczny.

1

Ptasia grypa jest wysoce zaraźliwa

Rolada Wielkanocna w Białym Domu 2024 odbyła się w czasie najgorszej w historii epidemii ptasiej grypy, podczas której zginęło prawie 82 miliony ptaków hodowlanych, w większości kur znoszących jaja. Ptasia grypa jest wysoce zaraźliwa, a bardzo zatłoczone obory, w których przetrzymuje się większość kurczaków w przemyśle jajecznym, są wylęgarnią wielu śmiercionośnych patogenów, które mogą łatwo mutować i przenosić się na ludzi i inne zwierzęta.

Stany Zjednoczone Departament Rolnictwa poinformował, że wysoce zjadliwą grypę ptaków wykryto obecnie u krów wykorzystywanych do produkcji mleka w Kansas, Michigan, Nowym Meksyku i Teksasie. Występuje także w mleku zakażonych krów i jak dotąd co najmniej raz został przeniesiony z krowy na człowieka, w żebrzu w Teksasie.

PETA zwraca uwagę, że większość ognisk chorób w ostatnich latach – w tym AIDS, ptasiej grypy, świńskiej grypy, SARS, MERS, Ebola, Zika i Covid-19 – miała swój początek u zwierząt, zanim została przeniesiona na ludzi. Szczepy ptasiej grypy już się rozprzestrzeniły, dziesiątkując populacje dzikich ptaków na całym świecie. W 2023 r. co najmniej 58 milionów ptaków trzymanych w gospodarstwach było systematycznie zabijanych w celu zwalczania chorób za pomocą szeregu powolnych i okrutnych metod, w tym następujących:

  • Wyłączenie wentylacji plus, czyli proces wyłączania wentylatorów w oborze fermowej, w której znajdują się uwięzione zwierzęta, wprowadzanie dwutlenku węgla i podnoszenie temperatury nawet do 120 stopni.
  • Duszenie ptaków wodą- na bazie pianki (czasami trwa to do 14 minut)
  • Przenośne komory gazowe

Biały Dom powinien płynąć wraz z postępem Times: Przejdź na weganizm już dziś!

W typowo piekielnych warunkach kura może potrzebować do 36 godzin, aby wyprodukować tylko jedno z 64 000 jaj użytych do bułki wielkanocnej Białego Domu. Co więcej, praktycznie wszystkie jaja z USA, niezależnie od etykiety „chowane na wolnym wybiegu” czy „bez klatkowe”, pochodzą od kur hodowanych w wylęgarniach, w których pracownicy zabijają każde pisklę płci męskiej – zwykle przez mielenie ich jeszcze za życia – ponieważ uznano za „bezużyteczne” dla branży jajecznej.

Baby Chicks Ground Up Alive

Dostępnych jest wiele zamienników jajek do pieczenia, jajecznicy śniadaniowej lub innych dań wymagających użycia jajek — istnieje także wiele zamienników bułek dla białej House, zamiast wspierać okropny przemysł jajeczny, w tym przy użyciu jaj drewnianych lub ceramicznych lub, jak niedawno zasugerowała PETA, starych, dobrych ziemniaków uprawianych w Ameryce. Ponadto promowanie zdrowej, pożywnej żywności wolnej od zwierząt byłoby sprzeczne z wysiłkami dr Jill Biden na rzecz usprawnienia badań nad zdrowiem kobiet. Badania wykazały, że przejście na weganizm może, oprócz innych korzyści zdrowotnych, zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi i jajnika.

Jeśli jesteś gotowy, aby pomóc położyć kres gatunkowi, oszczędzaj zwierzęta, pomóż chronić środowisko i sprawić, że zdrowsze wybory, weź udział w 3-tygodniowym wyzwaniu wegańskim organizacji PETA. Po przejściu na weganizm przez trzy tygodnie będziesz profesjonalistą w znajdowaniu opcji wegańskich w swoich ulubionych restauracjach, spożywaniu wegan przy ograniczonym budżecie i zaspokajaniu wszystkich swoich potrzeb żywieniowych.

Weź udział w 3-tygodniowym wyzwaniu wegańskim PETA