Kultura

Orlando Bloom odwiedził Ukrainę. Spotkał się z Wołodymyrem Zełenskim

[ad_1]

Orlando Bloom jako ambasador dobrej woli UNICEF angażuje się w pomoc humanitarną na całym świecie. W 2022 roku spotkał się z ukraińskimi uchodźcami w Mołdawii i apelował o wsparcie dla osób pokrzywdzonych przez wojnę.  

 

ZOBACZ: Rodzina Rodzinie. Caritas Polska rozszerza pomoc dla Ukrainy

 

W weekend brytyjski aktor przyjechał na Ukrainę. Odwiedził działający w podziemiach kijowskiego metra ośrodek „Spilno”, który pomaga dzieciom zapomnieć o wojnie. 46-letni aktor spotkał się z najmłodszymi i ich bliskimi, a swoją wizytę udokumentował w mediach społecznościowych.  

 

Przyjechałem na Ukrainę po raz pierwszy od 2016 roku. Nie spodziewałem się eskalacji wojny w całym kraju. Dzisiaj miałam szczęście słyszeć śmiech dzieci w ośrodku 'Spilno’ wspieranym przez UNICEF, bezpiecznym, ciepłym i opiekuńczym miejscu, w którym dzieci mogą się bawić, uczyć i otrzymać wsparcie psychospołeczne” – napisał na Instagramie.  

 

ZOBACZ: Nie żyje kolejny Polak walczący w Ukrainie. Dworczyk: To tragiczny tydzień

 

„Spilno” to po ukraińsku „razem”, a takich ośrodków jest tu ponad 180. Ten, który dziś odwiedziłem, został zbudowany w metrze, aby zapewnić bezpieczeństwo. Na kilka godzin każdego dnia rodzice mogą zostawić tu swoje dzieci i dać im poczucie normalności. Jest tu też mnóstwo przyborów plastycznych i materiałów do rękodzieła, które pozwalają na twórczą ekspresję, z dala od presji dorastania w strefie działań wojennych. Dzieci na Ukrainie potrzebują powrotu do dzieciństwa” – czytamy we wpisie. 

 

 

Orlando Bloom na Ukrainie. Rozmawiał z Zełenskim

Hollywoodzki gwiazdor spotkał się również z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, z którym rozmawiał m.in. o odbudowie kraju.

 

 

– Spotkałem się dziś z Orlando Bloomem, ambasadorem dobrej woli z ramienia UNICEF. Rozmawiałem też z pracownikami tej organizacji, która powstała, by udzielać dzieciom wsparcia i ochrony. Orlando Bloom działa na tym polu od dawna i w bardzo znaczący sposób. Odwiedził ukraiński Donbas jeszcze przed wybuchem wojny. Wie, co spowodowała rosyjska agresja i wie, że świat musi ją zatrzymać – skomentował spotkanie Wołodymyr Zełenski. 

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. ISW: Rosyjska ofensywa zbliża się do punktu kulminacyjnego

– Rozmawialiśmy m.in. o obudowie Ukrainy i szkolnej infrastrukturze. Jestem bardzo wdzięczny za jego pomoc – oznajmił prezydent. 

 

WIDEO: Orlando Bloom odwiedził Ukrainę

 

 
W wyniku rosyjskiej agresji tysiące szkół na Ukrainie zostało uszkodzonych lub całkowicie zniszczonych. Prawie 2,7 miliona ukraińskich uczniów jest zmuszonych do nauki online lub hybrydowej. Około 1,5 miliona chłopców i dziewcząt z Ukrainy jest zagrożonych rozwojem depresji, lęku i innych problemów psychologicznych. 

CZYTAJ TEŻ: Angelina Jolie przyjechała do Lwowa 

adn/grz/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej[ad_2]

2 komentarze do “Orlando Bloom odwiedził Ukrainę. Spotkał się z Wołodymyrem Zełenskim

  • Et sint cumque mollitia rerum culpa odio dolorem. Molestiae quia placeat natus et ex ullam. Dolore fugit odit quam libero eum doloremque. Architecto sed amet accusamus rerum molestiae et ex.

    Odpowiedz
  • Velit labore velit cum et. Ipsa est necessitatibus aperiam praesentium maiores. A officia omnis velit blanditiis nobis ab ea aut. Quos aut magnam vel iusto reprehenderit iste.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA