Biznes

Włochy: Policja skarbowa weszła do siedziby Gucci. Wraz z nią urzędnicy Komisji Europejskiej

[ad_1]

Włoska policja skarbowa weszła we wtorek do siedziby Gucci w Mediolanie. Jak informuje Reuters, chodzi o dochodzenie Unii Europejskiej związane z naruszeniem praktyk biznesowych.

W siedzibie firmy pojawili się funkcjonariusze Guardia di Finanza oraz przedstawiciele Komisji Europejskiej. Również we wtorek KE opublikowała oświadczenie, w którym poinformowała o nalotach organów antymonopolowych na firmy z sektora modowego. Akcje miały zostać przeprowadzone w kilku krajach.

 

KE w komunikacie nie wymienia nazw przedsiębiorstw. O nalocie na siedzibę Gucci poinformował Reuters. Przedsiębiorstwo modowe zajmuje się między innymi produkcją torebek i wyrobów skórzanych.

 

ZOBACZ: Włochy: Franciszek dostał prezent od psa. Właściciel czworonoga obiecał go papieżowi siedem lat temu

 

Firma należy do francuskiej spółki Kering, a ta odmówiła komentarza w sprawie. Dokładniejszych informacji nie chciała też przekazać Komisja Europejska.

Komisja Europejska o przepisach antymonopolowych

Nieco więcej informacji o zakresie prowadzonych dochodzeń pojawia się w oświadczeniu KE. „Komisja obawia się, że zainteresowane przedsiębiorstwa mogły naruszyć unijne przepisy antymonopolowe, które zakazują karteli i restrykcyjnych praktyk biznesowych” – czytamy na stronie Komisji.

 

ZOBACZ: Włochy. „Nudziłem się w domu spokojnej starości”. 80-latek musi zapłacić 4 tys. euro

 

„Niezapowiedziane kontrole są wstępnym krokiem dochodzeniowym w przypadku podejrzenia praktyk antykonkurencyjnych” – dodaje organ.

 

KE zaznacza jednak, iż „fakt, że Komisja przeprowadza takie kontrole i wysyła formalne wezwania do udzielenia informacji, nie oznacza, że ​​przedsiębiorstwa są winne antykonkurencyjnego zachowania ani nie przesądza o wyniku samego dochodzenia. Komisja szanuje prawo do obrony, w szczególności prawo przedsiębiorstw do bycia wysłuchanymi w postępowaniach antymonopolowych”.

jk/wka/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

[ad_2]

Jeden komentarz do “Włochy: Policja skarbowa weszła do siedziby Gucci. Wraz z nią urzędnicy Komisji Europejskiej

  • Inventore eos illum recusandae dolor nihil quo voluptatem minus. Maxime omnis laudantium illo et et. Velit totam ea nam qui quidem commodi voluptas commodi. Incidunt fuga quas harum aperiam ut voluptatum.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA